Ārējie jumta logu piederumi (ārējā ruļļveida žalūzija un ārējā markīze) vislabāk pasargā no saules siltuma - FAKRO

Ārējie piederumi

Aizsardzība pret karstumu...


Atbilstoši Vācijas normatīvam DIN 5034-1 telpas jāsargā no pārkaršanas, izmantojot logu ārējos piederumus (markīzes, žalūzijas), kas sniedz labāku aizsardzību nekā logu iekšējie piederumi.

Pilnveidojot savus produktus, kā arī rūpējoties par to lietotāju komfortu, firma FAKRO ir veikusi virkni izmēģinājumu ar dažādiem jumta logu piederumiem, lai noteiktu to spējas aizsargāt telpas no saules siltuma. Šajā nolūkā tika izveidotas astoņas vienādas pārbaudes telpas, kurās vienādos saules starojuma apstākļos atradās vienādi jumta logi, aprīkoti ar dažādiem jumta logu piederumiem. Pārbaude tika veikta pie aizvērta loga, mērot temperatūru vairākos punktos virs grīdas. Grafikā atspoguļoti pētījumu rezultāti.

Ārējie piederumi

Pārbaužu rezultāti pierāda, ka ārējie jumta logu piederumi (ārējā ruļļveida žalūzija un ārējā markīze) vislabāk pasargā no saules siltuma. Ņemot vērā šādus apstākļus – siltumu ierobežojošo efektu, cenu un vienkāršo montāžu – vislabākā aizsardzība pret saules siltumu ir ārējā markīze. Jumta logu iekšējie piederumi daudz mazākā mērā pasargā telpas no saules siltuma, to galvenais uzdevums ir iekštelpu dekoratīvais noformējums, kā arī telpā ieplūstošā gaismas daudzuma regulēšana.

Siltuma caurlaidība%

  1. logam bez piederumiem g = 61% ( 0.61) saskaņā ar EN 410
  2. logam ar ruļļveida aizkaru no gaismas necaurlaidīga auduma g = 37% (0.37) saskaņā ar EN 13363-1
  3. logam ar ārējo markīzi (atkarībā no materiāla) g = 4-14% (0.04 − 0.14) saskaņā ar EN 13363-1

Heat radiation in %

1                                                      2                                                    3

Ārējā markīze kopā ar iekšējiem piederumiem, kas uzstādīti FAKRO logiem, veido piederumu komplektu, kas nodrošina augstākā līmeņa komfortu bēniņu telpās, jo aizsargā no karstuma un saules, kā arī izdaiļo telpu.