Dalies

FAKRO IFD Jauno jumiķu čempionātā

No 13. līdz 16. novembrim Rīgā norisinājās 66. Starptautiskais IFD kongress. Šī kongresa ietvaros notika arī 27. Pasaules jauno jumiķu čempionāts. Četrās kategorijās sacentās 30 komandas no 11 pasaules valstīm. FAKRO kā ģenerālsponsors nodrošināja ne tikai saturu, bet arī apgādāja dalībniekus ar sacensībām nepieciešamajiem materiāliem. Pirmo reizi sacensību vēsturē viena no kategorijām bija arī vertikālo logu montāža. Protams, ka dalībnieki izmantoja FAKRO INNOVIEW vertikālos logus.

Par godu Latvijas simtgadei FAKRO uz saviem plakano jumtu logiem bija izvietojis arī Latvijas simtgades logotipu.

FAKRO IFD Jauno jumiķu čempionātā “FAKRO ir IFD (International Federation for the Roofing Trade – Starptautiskā Jumiķu Asociācija) dalībnieks jau 14 gadus. Tā ir neitrāla platforma, kur nozares dalībnieki var satikties un dalīties pieredzē. Asociācijas mērķis ir dalīties ar zināšanām visā pasaulē un nodrošināt to, lai produkti tiktu uzstādīti pareizi un atbilstoši IFD standartiem. Šobrīd IFD strādā pie jauna risinājuma – jumiķa pases – ieviešanas. Tā kalpotu kā sertifikāts, kas apliecinātu jumiķa zināšanas par jaunākajām metodēm. Pases izsniegtu ite uzņēmumi un nacionālās jumiķu asociācijas, kuri ir IFD biedri. Ir vērts uzsvērt, ka tikai pareizi uzstādīti jumta logi pienācīgi pilda savas funkcijas,”- komentēja IFD mārketinga vadītāja, FAKRO pārstāve un IFD projekta Future Marketing dalībniece Sabīna Sujeva (Sabina Sujew).

 

Uzvarētāji ir noskaidroti

Sacensībās dalībnieki montēja FAKRO jumta logus. Jaunie jumiķi sacentās jumta logu uzstādīšanā uz plakaniem jumtiem, slīpiem jumtiem un jumtiem ar metāla segumu. Metāla segumu kategorija šajās sacensībās ir jaunums, un tajā čempionāta dalībnieki sacentās FAKRO INNOVIEW logu uzstādīšanā.

Kategorijā “Fasāde” pirmo vietu ieguva Šveice, bet otro – Polija. Latvijas komanda ieguva pirmo vietu kategorijā “Metāla jumti”, otrajā vietā atstājot Šveices komandu. Trešo vietu abās šajās kategorijās ieguva Igaunijas jaunie jumiķi. “Plakano jumtu” kategorijā, kurā uzdevums bija uzstādīt DXF jumta logu, zelta medaļu ieguva Šveices komanda, sudraba medaļu – Austrijas komanda un bronzas – Vācijas jaunie jumiķi. Arī pēdējā kategorijā - “Slīpie jumti” – pirmā vieta tika Šveicei, atstājot otrajā un trešajā vietā attiecīgi Vāciju un Austriju.

Balva no IFD prezidenta

Jaunie jumiķi, kas piedalījās sacensībās, varēja izmēģināt roku arī brīvā stila kategorijā. Šīs kategorijas uzvarētāji saņēma balvu no paša IFD prezidenta.

Sīkāka informācija un foto: https://www.ifd-roof.com

FAKRO kopā ar IFD

Iespaidīgais, 60 kvadrātmetrus lielais FAKRO stends čempionāta laikā pulcēja daudzus apmeklētājus, un dalībnieki saņēma vērtīgas balvas. Stends bija sportisku emociju pilns, jo katram bija iespēja piedalīties futbola sacensībās un vinnēt jaukas balvas. Stendu apmeklēja arī maratona skrējējs no Rumānijas, kurš vienmēr skrien FAKRO krāsās.

Tāpat FAKRO krāsas bija redzamas arī Latvijas, Ungārijas un Polijas dalībnieku formastērpos.

Interesanti fakti

  1. Uz pasākumu, FAKRO atbalstīti, bija ieradušies arī fani no Polijas. 90 cilvēki no Polijas un 109 cilvēki no Ķīnas – tās bija divas no lielākajām delegācijām. Nākamais čempionāts norisināsies 2020. gadā Pekinā, Ķīnā.
  2. Pateicoties Latvijas Jumiķu Apvienībai, visi stendi un maketi tiks nogādāti uz Latvijas arodskolām. Tas ļaus topošajiem jumiķiem praktizēties un uzlabot savas prasmes.
  3. Čempionāta norisi ierakstā var redzēt šeit: https://www.facebook.com/IFDroof/?fref=ts

New Article