Loft ladder accessories

Bēniņu kāpņu piederumi

Kāpņu barjera LXB-U

Loft balustrade LXB-U  

Kāpņu barjera ir izgatavota no priedes koka. Tā norobežo lūkas atvērumu bēniņu telpā, padarot drošāku bēniņu kāpņu izmantošanu. Ar stiprinājumu palīdzību to montē uz bēniņu grīdas un ar metāla atsaitēm pastiprina tās stabilitāti. Barjeras izmērs ir pielāgots atbilstoši lielākās bēniņu lūkas izmēram – 86 x 140 cm un to var izmantot visu mazāko izmēru lūkām bez papildus starpstiprinājumiem.

Apdares līstes LXL

LXL

LXL

LXL-PVC LXL-PVC

Apdares līstes ir paredzētas griestu un kāpņu lūkas savienojuma vietas nosegšanai. Līstes izgatavo no priedes koksnes dabīgā tonī (LXL-P) vai baltā tonī (LXL-W), vai no plastikāta (līstes LXL-PVC). To piestiprināšana ir ātra un ērta un rada kāpnēm estētisku un pabeigtu izskatu. Līstes LXL-PVC ir baltā tonī* un tās domātas bēniņu kāpnēm, kuras izgatavotas, sākot no 2010. gada marta (izņemot kāpnes LWF). To montāžai nevajag izmantot naglas.

* LXL-PVC līstēm tonis var nedaudz atšķirties no lūkas vāka toņa un stūru toņa

LXL-P/-W līstes pieejamas kāpnēm LWS, LWK, LTK, LWT, LWF, LDK, LMS, LMK
Baltas LXL-PVC līstes pieejamas kāpnēm LWS, LWK, LTK, LWT, LDK, LMS, LMK

LXL LXL-PVC 
LXL LXL-PVC

Kāpņu pēdas LXS

Stile ends LXS

Kāpņu pēdas izgatavo no brūna plastikāta. Tās nostiprina kāpņu apakšējā galā pēc to pielāgošanas telpas augstumam kā noslēdzošos elementus. Kāpņu pēdas pasargā grīdas segumu no mehāniskiem bojājumiem un palielina kāpņu stabilitāti. Tās rada kāpnēm estētisku un pabeigtu izskatu. Kāpņu pēdas var izmantot visām bēniņu kāpnēm ar koka pakāpieniem (izņemot četrdaļīgās kāpnes un kāpnes LDK).

Kāpņu rokturis LXH

Handrail LXH Rokturis atvieglo pārvietošanos pa kāpnēm. Tas ir izgatavots no metāla un nokrāsots sarkanā krāsā. Rokturi var piestiprināt tikai kāpņu augšējam posmam.

Papildrāmis LXN

Box extension LXN Papildrāmi izgatavo no priedes koka un tas ir paredzēts uzstādīšanai virs kāpņu lūkas rāmja, lai nosegtu atvērumu starpstāvu pārsegumā. Papildrāmis izmantojams arī kāpņu lūkas kārbas augstuma palielināšanai, ja kāpņu lūkas augstums ir nepietiekams virslūkas uzstādīšanai. Šāda nepieciešamība ir četrdaļīgajām LWS un LWK bēniņu kāpnēm, kā arī sabīdāmajām metāla bēniņu kāpnēm LST un LSZ.

Virslūka LXW

Upper hatch LXW

Izmantojot virslūku, iespējams būtiski uzlabot bēniņu kāpņu siltumizolāciju, kā arī novērst to pārklāšanos ar putekļiem. Virslūku uzstāda tieši uz bēniņu kāpņu lūkas. To veido 20 cm augsta kārba un 3.6 cm biezs, siltumu izolējošs lūkas vāks, kas veras uz sāniem. Atvērtu vāku vertikālā stāvoklī notur amortizators, vāka aizvēršanai kalpo tā sānu malā novietotais rokturis. Starp lūkas kārbu un vāku atrodas blīvgumija.

Rokturis LXZ

Handle LXZ Ar roktura LXZ palīdzību iespējams virslūku LXW aizvērt no bēniņu telpas puses, piemēram, jumta renovācijas darbu laikā.

Papildus pakāpiens LXT

Additional tread LXT

Papildus pakāpiena izmantošana atvieglo nokļūšanu bēniņos un palielina bēniņu kāpņu lietošanas drošību un komfortu. Papildus pakāpienu LXT uzstāda starp pēdējo kāpņu pakāpienu un bēniņu grīdu. To ieteicams izmantot, ja uz bēniņu kāpņu lūkas ir uzstādīta virslūka vai arī, ja griestu konstrukcija ir ļoti bieza.

Montāžas kronšteini LXK

Installation brackets LXK Izmantojot montāžas kronšteinus, lūku var ātri un precīzi novietot vienā līmenī ar telpas griestiem. Tos pieskrūvējot lūkas kārbas stūros, tiek panākta arī lielāka kārbas stabilitāte un ir mazāk iespēju, ka montāžas laikā var mainīties kārbas diagonālie attālumi.

Izolācijas komplekts LXD

Insulation kit LXD

Izolācijas komplektu izmanto, lai ātri un pareizi izveidotu bēniņu kāpņu kārbas izolāciju, kuru uzstāda montāžas atverē. Izolācijas komplektu ir svarīgi izmantot energoefektīvu ēku un „pasīvo māju” būvniecībā. Komplektā ietilpst tvaika barjera, izolācijas materiāls, izgatavots no aitas vilnas, un pieslēgums no elpojošas membrānas.