Loft ladder accessories

Bēniņu kāpņu piederumi

Kāpņu barjera LXB-U

Loft balustrade LXB-U

Kāpņu barjera ir izgatavota no priedes koka. Tā norobežo lūkas atvērumu bēniņu telpā, padarot drošāku bēniņu kāpņu izmantošanu. Ar stiprinājumu palīdzību to montē uz bēniņu grīdas un ar metāla atsaitēm pastiprina tās stabilitāti. Barjeras izmērs ir pielāgots atbilstoši lielākās bēniņu lūkas izmēram – 86 x 140 cm un to var izmantot visu mazāko izmēru lūkām bez papildus starpstiprinājumiem.

 

Apdares līstes LXL

Apdares līstes ir paredzētas griestu un kāpņu lūkas savienojuma vietas nosegšanai. Līstes izgatavo no priedes koksnes dabīgā tonī (LXL-P) vai baltā tonī (LXL-W), vai no plastikāta (līstes LXL-PVC). To piestiprināšana ir ātra un ērta un rada kāpnēm estētisku un pabeigtu izskatu. Līstes LXL-PVC ir baltā tonī* un tās domātas bēniņu kāpnēm, kuras izgatavotas, sākot no 2010. gada marta (izņemot kāpnes LWF). To montāžai nevajag izmantot naglas.

LXL-P/-W līstes pieejamas kāpnēm LWS, LWK, LTK, LWT, LWF, LDK, LMS, LMK
Baltas LXL-PVC līstes pieejamas kāpnēm LWS, LWK, LTK, LWT, LDK, LMS, LMK

LXL

LXL

LXL

LXL

LXL-PVC

 

LXL-PVC

LXL-PVC

LXL-PVC

* līstes krāsa var nedaudz atšķirties no stūru un kārbas vāka krāsas

LXL - INVISIBLE

LXL-Invisible apdares līstes ļauj diskrēti uzstādīt un noslēpt bēniņu kāpnes griestos. Pateicoties šīm apdares līstēm, kāpņu lūkas vāks paliek neredzams, nav nepieciešams uzstādīt apdares līstes, kas maskē spraugas, un kāpņu vāks ir paslēpts griestos. Diskrētas montāžas sistēmas izmantošana ļauj sasniegt estētisku un minimālistisku iekšējo apdari. LXL-Invisible apdares līstes jāuzstāda kopā ar kāpnēm pirms griestu apdares ar ģipškartona plāksnēm.

 

Bēniņu kāpņu piederumi    Bēniņu kāpņu piederumi    Bēniņu kāpņu piederumi

 

Apdares līstes LXA-W - paredzētas kāpnēm GREENSTEP

Līstes LXA-W ir izgatavotas no balti krāsota priedes koka. Tās ir pieejamas divos platumos: 4,6 un 6 cm. Platākas līstes būs piemērotas tiem, kuri nolemj nomainīt kāpnes un vēlas viegli un ātri nomaskēt lielāku plaisu vai defektus griestos, kas palikuši pēc kāpņu demontāžas. Atkarībā no izmēra līstes var nosegt 2 cm (LXA-W 4,6 cm) vai 3,5 cm (LXA-W 6 cm) lielu spraugu.

 

Akcesoria do schodów segmentowych    Akcesoria do schodów segmentowych

 

Kāpņu pēdas LXS

Stile ends LXS

Kāpņu pēdas izgatavo no brūna plastikāta. Tās nostiprina kāpņu apakšējā galā pēc to pielāgošanas telpas augstumam kā noslēdzošos elementus. Kāpņu pēdas pasargā grīdas segumu no mehāniskiem bojājumiem un palielina kāpņu stabilitāti. Tās rada kāpnēm estētisku un pabeigtu izskatu. Kāpņu pēdas var izmantot visām bēniņu kāpnēm ar koka pakāpieniem (izņemot četrdaļīgās kāpnes un kāpnes LDK).

Kāpņu pēdas LXS-W

Stile ends LXS

Sudraba krāsas pēdas saderīgas ar koka bēniņu kāpnēm. Tās ir alternatīva LXS modelim, ļaujot koriģēt kāpņu garumu. Turklāt tie aizsargā kāpņu galus pret bojājumiem. Gumijas pārklājums novērš grīdas skrāpējumus un palielina lietošanas komfortu.

Kāpņu pēdu LXS-W priekšrocības:

 • labāka kāpņu stabilitāte
 • piešķir kāpnēm estētisku, pabeigtu izskatu
 • ārkārtas risinājums gadījumā, ja kāpnes tiek nogrieztas pārāk daudz
 • kāpņu galu aizsardzība pret bojājumiem
 • grīdas aizsardzība pret skrāpējumiem
 • iespēja koriģēt kāpņu garumu, ja, piemēram, mainās grīdas seguma biezums
  Kāpnes iespējams pagarināt par 86mm*

*Maksimālais pagarinājums ir atkarīgs no kāpņu izmēra un telpas augstuma.

Kāpņu pēdas LXS-M

Stile ends LXS

Melnās pēdas saderīgas ar metāla bēniņu kāpnēm. Tās uzlabo kāpņu stabilitāti un, pateicoties gumijas pārklājumam, novērš grīdas skrāpējumus. Tās ir ārkārtas risinājums, piemēram, ja kāpnes tiek nogrieztas pārāk īsas vai mainās grīdas seguma biezums.

Kāpņu pēdu LXS-M priekšrocības:

 • labāka kāpņu stabilitāte
 • piešķir kāpnēm estētisku, pabeigtu izskatu
 • ārkārtas risinājums gadījumā, ja kāpnes tiek nogrieztas pārāk daudz
 • kāpņu galu aizsardzība pret bojājumiem
 • grīdas aizsardzība pret skrāpējumiem
 • iespēja koriģēt kāpņu garumu, ja, piemēram, mainās grīdas seguma biezums
  Kāpnes iespējams pagarināt par 76mm*

*Maksimālais pagarinājums ir atkarīgs no kāpņu izmēra un telpas augstuma. 

Amortizators LXM

Handrail LXH

Amortizators palīdz salocīt un atlocīt kāpnes, tādējādi palielinot bēniņu kāpņu lietošanas komfortu un drošību. Pieejams trīsdaļīgajām bēniņu kāpnēm. LXM ir iespējams uzstādīt kāpņu labajā vai kreisajā pusē, pretējā pusē margām LXH.

Kāpņu rokturis LXH

Handrail LXH

Rokturis atvieglo pārvietošanos pa kāpnēm. Tas ir izgatavots no metāla un nokrāsots sarkanā krāsā. Rokturi var piestiprināt tikai kāpņu augšējam posmam.

Rokturi vēlams uzstādīt kāpņu labajā pusē, lai tas netraucētu amortizatora LXM uzstādīšanai kreisajā pusē.

Kāpņu rokturis LXH-A

Handrail LXH

LXH-A rokturis uzlabo bēniņu kāpņu lietošanas komfortu un drošību. Metāla rokturis,
kas uzstādīts uz grīdas pie lūkas atvēruma atvieglo iekāpšanu no kāpnēm bēniņu telpā.
Rokturi var uzstādīt gan lūkas labajā, gan kreisajā pusē.

Papildrāmis LXN

Box extension LXN

Papildrāmi izgatavo no priedes koka un tas ir paredzēts uzstādīšanai virs kāpņu lūkas rāmja, lai nosegtu atvērumu starpstāvu pārsegumā. Papildrāmis izmantojams arī kāpņu lūkas kārbas augstuma palielināšanai, ja kāpņu lūkas augstums ir nepietiekams virslūkas uzstādīšanai. Šāda nepieciešamība ir četrdaļīgajām LWS un LWK bēniņu kāpnēm, kā arī sabīdāmajām metāla bēniņu kāpnēm LST un LSZ.

 

Virslūka LXW

Upper hatch LXW

Izmantojot virslūku, iespējams būtiski uzlabot bēniņu kāpņu siltumizolāciju, kā arī novērst to pārklāšanos ar putekļiem. Virslūku uzstāda tieši uz bēniņu kāpņu lūkas. To veido 20 cm augsta kārba un 3.6 cm biezs, siltumu izolējošs lūkas vāks, kas veras uz sāniem. Atvērtu vāku vertikālā stāvoklī notur amortizators, vāka aizvēršanai kalpo tā sānu malā novietotais rokturis. Starp lūkas kārbu un vāku atrodas blīvgumija.

 

Rokturis LXZ

Handle LXZ

Ar roktura LXZ palīdzību iespējams virslūku LXW aizvērt no bēniņu telpas puses, piemēram, jumta renovācijas darbu laikā.

 

Papildus pakāpiens LXT

Additional tread LXT

Papildus pakāpiena izmantošana atvieglo nokļūšanu bēniņos un palielina bēniņu kāpņu lietošanas drošību un komfortu. Papildus pakāpienu LXT uzstāda starp pēdējo kāpņu pakāpienu un bēniņu grīdu. To ieteicams izmantot, ja uz bēniņu kāpņu lūkas ir uzstādīta virslūka vai arī, ja griestu konstrukcija ir ļoti bieza. Pakāpiena standarta garums ir 30cm.

 

Montāžas kronšteini LXK

Installation brackets LXK

Izmantojot montāžas kronšteinus, lūku var ātri un precīzi novietot vienā līmenī ar telpas griestiem. Tos pieskrūvējot lūkas kārbas stūros, tiek panākta arī lielāka kārbas stabilitāte un ir mazāk iespēju, ka montāžas laikā var mainīties kārbas diagonālie attālumi.

 

Montāžas kronšteini LXK-D

Installation brackets LXK

Montāžas komplekts LXK-D atvieglo LML kāpņu uzstādīšanu pie griestiem, kur jau ir uzstādīta DRL lūka izejai uz plakaniem jumtiem. Uzstādīšana ir iespējama griestos ar minimālo biezumu 38cm, maksimālo -  50cm.

Izolācijas komplekts LXD

Insulation kit LXD

Izolācijas komplektu izmanto, lai ātri un pareizi izveidotu bēniņu kāpņu kārbas izolāciju, kuru uzstāda montāžas atverē. Izolācijas komplektu ir svarīgi izmantot energoefektīvu ēku un „pasīvo māju” būvniecībā. Komplektā ietilpst tvaika barjera, izolācijas materiāls, izgatavots no aitas vilnas, un pieslēgums no elpojošas membrānas.

 

Kur pirkt?

Instrukcijas