Ārējie piederumi - aizsardzība pret uzkaršanu - FAKRO

Ārējie piederumi

 

KURI AKSESUĀRI NODROŠINA VISLABĀKO AIZSARDZĪBU NO PĀRKARŠANAS?
Atbilstoši Vācijas normatīvam DIN 5034-1 telpas jāsargā no pārkaršanas, izmantojot logu ārējos piederumus (markīzes, žalūzijas), kas sniedz labāku aizsardzību nekā logu iekšējie piederumi.

‘Telpa vasarā ir jāpasargā no pārkaršanas, izmantojot ārējos aizsegus, kas atstaro siltumu. Telpā esošo objektu sasilšanas dēļ izraisītā pārkaršana pārtop garo viļņu infrasarkanajā starojumā. Tas neizkliedējas un izraisa temperatūras pieaugumu. - DIN 5034-1

 

Ārējo piederumu veidi

 

 

AIZSARDZĪBA PRET PĀRKARŠANU - KĀ TAS STRĀDĀ?

 

Lai uzlabotu produktus un palielinātu lietotāju komforta līmeni, FAKRO turpina analizēt savu markīzu un žalūziju karstuma aizsardzības efektivitāti. Šim nolūkam tika izveidotas astoņas identiskas pētījumu telpas ar vienādiem logiem, kas vienlīdz pakļautas saules iedarbībai. Istabu temperatūra tika mērīta dažādās vietās telpā metra augstumā. Uz katra no logiem tika piemontēts cits loga piederums, un rezultāti ir atainoti zemāk redzamajā tabulā.

Ārējie piederumi - aizsardzība pret uzkaršanu - FAKRO

Pārbaužu rezultāti pierāda, ka ārējie jumta logu piederumi (ārējā ruļļveida žalūzija un ārējā markīze) vislabāk pasargā no saules siltuma. Ņemot vērā šādus apstākļus – siltumu ierobežojošo efektu, cenu un vienkāršo montāžu – vislabākā aizsardzība pret saules siltumu ir ārējā markīze. Jumta logu iekšējie piederumi daudz mazākā mērā pasargā telpas no saules siltuma, to galvenais uzdevums ir iekštelpu dekoratīvais noformējums, kā arī telpā ieplūstošā gaismas daudzuma regulēšana.

 

Siltuma caurlaidība%

  1. logam bez piederumiem g = 61% ( 0.61) saskaņā ar EN 410
  2. logam ar ruļļveida aizkaru no gaismas necaurlaidīga auduma g = 37% (0.37) saskaņā ar EN 13363-1
  3. logam ar ārējo markīzi (atkarībā no materiāla) g = 4-14% (0.04 − 0.14) saskaņā ar EN 13363-1

 

1 2 3
Ārējie piederumi - aizsardzība pret uzkaršanu - FAKRO

Siltuma caurlaidības koeficients ‘g’ norāda, kāds daudzums no siltuma, kas nonāk līdz loga stiklam, iekļūst telpā. Jo augstāks ‘g’ koeficients, jo ātrāk telpa uzsilst. Ārējās markīzes nodrošina līdz pat 8 reizēm efektīvāku siltuma aizsardzību nekā iekšējās žalūzijas.

Ārējie piederumi - aizsardzība pret uzkaršanu - FAKRO

Ārējie piederumi nodrošina vislabāko aizsardzību pret telpas pārkaršanu. Tie absorbē UV starojumu, aizsargā ārējo stiklu un notur silto gaisu ārpusē.

Ārējie piederumi - aizsardzība pret uzkaršanu - FAKRO

Siltumenerģiju, kas tiek cauri loga stiklam, absorbē iekšējās žalūzijas, un siltums izplatās telpā kā garviļņu infrasarkanais starojums, kas netiek novirzīts atpakaļ cauri stiklam uz āru. Žalūzija strādā kā radiators, veicinot telpas pārkaršanu, it īpaši jumtu dienvidu pusē.

 

Ārējā markīze kopā ar iekšējiem piederumiem, kas uzstādīti FAKRO logiem, veido piederumu komplektu, kas nodrošina augstākā līmeņa komfortu bēniņu telpās, jo aizsargā no karstuma un saules, kā arī izdaiļo telpu.