Dalies

Skats uz Kluso okeānu caur neparastiem logiem

Veca, “ekscentriska” māja Kalifornijas piekrastē pēc renovācijas ir kļuvusi par ideāli vietu relaksējošai atpūtai. No guļamistabas paveras fantastisks skats uz Kluso okeānu, un tas viss pateicoties četriem unikāliem jumta logiem.

 

Skats uz Kluso okeānu caur neparastiem logiem

70. gadu konstrukcija

Bolīnā, Kalifornijā 1970.gados celtās un vēlāk pamestās un brūkošās ēkas atjaunošana prasīja vairāk kā gadu. Izmantojot pēc iespējas vairāk esošos materiālus no mājas, arhitekts Alethea Patton kopā ar īpašnieku uzņēmās izaicinājumu pārvērt ēku funkcionālā mājā. Viņu pūliņi vainagojās mākslinieciskā, eklektiskā mājā ar plašu, zaļu un puķu pilnu dārzu un lielisku skatu uz Sanfrancisko līci.

Funkcionāla telpa 

Ēkas interjers pārsteidz ar savu unikālo raksturu. Plašā virtuve ir apvienota ar ēdamistabu, un aiz tās logiem ir redzams dārzs ar koka terasi, kas būvēta no vecajām mājas koka detaļām. Otrajam stāvam tika piebūvēts balkons ar saunu mucas formā. Guļamistabā otrajā stāvā tika iebūvēti FAKRO jumta logi, kas paver skatu uz Kluso okeānu - elpu aizraujošu ainavu jau no paša rīta. Turklāt FGH-V Galeria balkona logi atvērtā veidā paplašina telpu, radot papildus nišu bēniņu istabā. Aizverot logu, balkona margas tiek paslēptas logā un nav redzamas no ārpuses, tādā veidā arī pasargājot tās no netīrumiem.

 “Kad mēs internetā ieraudzījām FAKRO balkona logus, tie izskatījās ideāli – likās, it kā tie būtu radīti tieši šai mājai. Tie bija jāved no Polijas uz Savienotajām Valstīm un tad vēl jātransportē pāri kontinentam uz Rietumkrastu. Kad tie beidzot bija klāt, mēs zinājām, ka bija tā vērts gaidīt! Logu kvalitāte ir izcila, un var redzēt, ka tie kalpos daudzus gadus,” komentēja mājas īpašnieks.

Izturība un estētika

Koka fasāde tika veidota, izmantojot senu japāņu metodi, kas palielina koka izturību un atbaida kaitēkļus bez ķimikāliju izmantošanas. Koka dēļi tiek piededzināti, radot interesantu apsviluma efektu un piešķirot mājas eksterjeram papildus raksturu.

Šobrīd šo māju, kurā ir trīs guļamistabas un divas vannas istabas, ir iespējams arī  izīrēt un pašiem izbaudīt tās unikālo atmosfēru.

 

 PRODUKTI

INFORMĀCIJA:

Vieta: Bolinas, Marin County, California, USA

Arhitekts: Alethea Patton

Izmantotie FAKRO produkti: 4 x FGH-V Galeria balkona logi