FAKRO Latvija atbalsta Latvijas Spēkavīru 20 gadu jubilejas sezonu!

• 2022. gadā Lielbritānijā notiekošajā baļķa celšanas čempionātā Latvijas Spēkavīrs Didzis Zariņš ieguva pasaules čempiona titulu.
• Latvijas spēkavīrs Aivars Šmaukstelis pēdējo gadu laikā ir uzstādījis vairākus Ginesa rekordus (nēšu nešanā uz ātrumu, mucu mešanā pāri barjerai, ratu stumšanā, kuros stāvēja 20 cilvēki).
• Raimonds Bergmanis ir viens no pirmajiem Spēkavīriem Latvijā, ir bijušais svarcēlājs, vairāku olimpisko spēļu dalībnieks, Latvijas Aizsardzības ministrs (2015-2019), joprojām Latvijas Republikas Saeimas deputāts un aktīvs Latvijas Spēkavīru kustības atbalstītājs.
• 2013. gadā Latvijas Spēkavīru sešu dalībnieku komanda uzstādīja jaunu Eiropas rekordu, velkot 254 tonna smagu maģistrālo lokomotīvi.

20 gadu jubilejas sacensības ir sākušās ar vairākām izmaiņām, tai skaitā gan ar jaunu logo, gan arī jaunu devīzi “Vīri kā Ozoli”. Ozols simbolizē Latvijas diženumu un spēku, savukārt vārds “Spēkavīrs” nozīmē spēcīgu cilvēku. Apvienojot abus vārdus “Spēkavīrs” un “Ozols”, tika arī radīta devīze - “Vīri kā Ozoli”.

2023. gada sacensībās piedalās 14 atlēti, sezonā kopā aizvadot 5 sacensību posmus. Lai noskaidrotu Latvijas kausa ieguvēju, finālsacensībām tirdzniecības centrā “Akropole Rīga” kvalificēsies astoņi labākie Latvijas spēkavīri, ņemot vērā katra sportista četru labāko posmu sasniegumus.

Spēkavīri visas sezonas laikā sacenšas dažādās disciplīnās, tai skaitā baļķu celšanā, kuru smagums ir 100 un 120 kg, auto vilkmē no zemes, krucifiksa disciplīnā, mucu mešanā augstumā un vešanā ar ķerru, Atlanta akmeņu celšanā, kuru smagums ir 100 kg, 120 kg, 140 kg. Tāpat katrā posmā notiek arī stafete – kas ietver 300 kg riepas velšanu un fermera pastaigu ar 2 “čemodāniem” jeb baļķiem, kuri katrs ir ap 100 kg smags. Un šogad viens no šīs stafetes sponsoriem ir arī FAKRO.

Šajā spēkavīru sezonā paredzētas arī starptautiskas pāru sacensības, kurā piedalīsies Latvijas, Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas spēkavīri.