Jumta logu žalūzijas – kuras izvēlēties?

Bēniņu telpās bieži tiek uzstādīti jumta logi.Tomēr, lai karstās vasaras dienās varētu pasargāties no saules karstuma un iegūtu bēniņu telpā ēnu, ir svarīgi jumta logiem piemeklēt arī žalūzijas. Mūsdienu tirgus piedāvā plašu risinājumu klāstu, tāpēc pirms galīgā lēmuma pieņemšanas ir vērts apsvērt visas iespējas un uzzināt par visiem plusiem un mīnusiem. Kādas žalūzijas jumta logiem vajadzētu izvēlēties?

Jumta logu žalūziju veidi

Pareizi izvēlētas žalūzijas ir ieguldījums uz daudziem gadiem, tāpēc, pirms izlemjat, iepazīstieties ar jumta logu žalūziju veidiem. Vissvarīgākais iedalījums ir atšķirība starp iekšējām un ārējām žalūzijām. Tās atšķiras gan pēc to montāžas veida, gan no izmantoto materiālu veida. Būtiski atšķiras arī to  īpašības.

Ārējās markīzes sniedz daudz vairāk iespējas. Tā kā tās atrodas ārpusē, tad pārāk karstās vai vēsās dienās telpa nesakarst un neatdziest tik ļoti kā ar iekšējām žalūzijām vai vispār bez tām.

Ārējās markīzes arī aizargā logu no nelabvēlīgiem ārējiem faktoriem - putekļiem, krusas un lietus. To dizaina pamatā ir alumīnija līstes, kas pastiprinātas ar plastmasas elementiem. Ārējās markīzes logā tiek uzliktas tāpat kā tradicionālās žalūzijas, lai uzlabotu lietošanas ērtumu. Jāatzīmē, ka jumta logu ārējām markīzēm nepieciešama apkope, kas ietver rūpīgu un regulāru tīrīšanu, kas jāveic vismaz reizi sešos mēnešos. Kas attiecas uz to veidiem, tās iedalās manuāli darbināmās vai elektriskās markīzēs, kuras vada ar tālvadības pulti, kā arī elektriskās markīzēs, kuras darbina ar elektrību vai ar saules baterijām uzlādētu akumulatoru.

Ļoti populāri ir arī jumta logu iekšējās žalūzijas, kuras raksturīgas ar zemāku cenu un dekorativitāti. Kā piemēru iekšējām žalūzijām var minēt tradicionālās žalūzijas, kas uzstādītas uz sliedēm, kas ļauj tās atlocatritināt līdz vajadzīgo garumam; iekšējās aptumšojošās žalūzijas, kuru iekšpusē ir alumīnija pārklājums, kā arī  plisētās žalūzijas, kas ir tradicionālas žalūziju formas un izgatavotas no auduma. Tāpēc cenu atšķirība ir ievērojama, jo šit cenu veido izmantoto materiālu izmaksas, kas ārējo žalūziju gadījumā ir daudz augstākas. Iekšējo žalūziju uzstādīšanas process ir arī lētāks, jo gala lietotājs to pats var viegli un ātri veikt. Savukārt ārējās žalūzijas efektīvi aptur gaismas ieplūdi un ļauj telpu aptumšot.

 

Iekšējās žalūzijas

Iekšējās žalūzijas ir risinājums cilvēkiem, kuriem svarīgas ir zemākas izmaksas, vienlaikus garantējot, ka izvēlētās žalūzijas būs vienlīdz dekoratīvas un praktiskas. Tomēr jāuzsver, ka iekšējās žalūzijas nav tas pats, kas tradicionālās žalūzijas, kuras tiek uzstādītas standarta fasādes logiem, jo jumta logi ir izvietoti leņķī.

Tieši tāpēc tādu piederumu kā dienas un nakts žalūziju vai romiešu žalūziju, izmantošana šajā gadījumā būs slikts riisnājums, jo šīs žalūzijas vienkārši nokarātos, nepaliekot cieši piekļayutas logam. Lai to atrisinātu, pie jumta logiem papildus žalūzijām tiek uzstādīti speciālas sliedes, kas norur žalūziju vietā.

FAKRO žalūzijas jumta logiem ir arī risinājumi, kas ļauj ērti piekļūt loga rokturim. Turklāt atsevišķus modeļus, kas pieejami produktu klāstā, var vadīt, izmantojot tālvadības pulti. Izvēle ir atkarīga no klienta vēlmēm. Populārākās jumta logu žalūzijas ietver:

Roof window blinds – which one to choose?

  • Ruļļveida aizkari ARP, ARP Z-Wave - lieliski aizsasrgā pret gaismu, nodrošinot komfortu pat ļoti karstās dienās. Šie aizkari iederēsies jebkurā interjerā un padarīs to mājīgu. Šī modeļa aizkarus iespējams nofiksēt jebkurā pozīcijā, izmantoot sānu vadotnes. Turklāt žalūzijās izmantotais audums pasargā no UV starojuma, savukārt plašs krāsu klāsts ļaujto pieskaņot jebkuram interjeram.  
  • Žalūzijas AJP, AJP Z-Wave līstes ir pielāgojamas, lai mainītu ārējās gaismas intensitāti atbilstoši jūsu vajadzībām. Sānu vadotņu izmantošana ļauj iegūt lielāku telpas ēnojumu, kā arī pagriezt vērtni, kad žalūzija irnovilkta.
  • Ruļļveida aizkari ARSļauj kontrolēt ienākošās gaismas daudzumu. Plašs krāsu klāsts ļauj aizkarus piemērot jebkuram interjeram. Pieejami manuāli darbināmā versijā.  
  • Blackout ruļļveida aizkari ARFļoti populārs modelis ir šīs gaismas atstarojošās žalūzijas. Tās aptumšo istabu pat vissaulainākajās dienās. Sānu vadotnes cieši pieguļ logam, tādējādi nodrošinot pilnīgu tumsu telpā. Gaismu atstarojošās žalūzijas bieži tiek izmantotas guļamistabās. 
  • Plisētie aizkari APS plisētie aizkari ir stilīgs un dekoratīvs risinājums, kas uzlabo jebkura interjera izskatu. To pielietojums rada maigas gaismas sajūtu iekšpusē, apvienojot to ar UV aizsardzību un iespēju aizkarus atvērt gan no augšpuses, gan apakšpuses. Sānu vadulas ir pieejamas  divās krāsu versijās (baltas un sudraba).  
  • Plisētie aizkari APF - tie ir līdzīgs iepriekšējam variantam, tomēr šim žalūzijai ir modernāks dizains, jo audumam ir šūnveida struktūra. Izmantojot šo risinājumu, jūs telpā varat iegūt pilnīguu tumsu vai patīkamu krēslu. Šie aizkari ir labāk pasargā telpu no pārkaršanas.
  • Insektu tīkls AMS - aizsardzība pret odiem un citiem kukaiņiem. Tomēr tas nepiedāvā aizsardzību pret siltumu vai saules gaismu. Pateicoties šim risinājumam jumta logi arī atvērtā veidā nelaidīs iekšā nevienu nevēlamu apmeklētāju.

Blackout aizkari- atstaro saules gaismu

Bēniņu telpu aizkaru ražošanā tiek izmantoti mūsdienīgi risinājumi. Folijas pārklājums žalūzijas ārpusē ļauj efektīvi atstarot saules gaismu. Tomēr gaismas atstarošana nav tas pats, kas siltuma astarošana. Lai neļautu siltumam ieplūst telpā, audumus var pārklāt ar pērļu masu, savukārt plisēto aizkaru gadījumā audumus iespējams pārklāt gan ar pērļu masu, gan alumīnija slāni. Tādā veidā viena žalūzijas puse tiek pielāgota interjera dizainam, savukārt sudraba kārta tiek uzklāta uz otru pusi, lai atstarotu saules gaismu. Šīs žalūzijas ir lielisks aksesuārs dzīvojamām istabām, guļamistabām un bērnu istabām.

Plisētie aizkari - telpas aptumšošanai

Plisētie aizkari garantē pilnīgu privātumu un kontroli pār gaismas plūsmu. Tie ļauj telpā iegūt izkliedētu gaismu, kas pilnībā neaptumšo telpu. Aizkari aizņem maz vietas, savukārt ērti regulēšanas mehānismi ļauj tās brīvi kontrolēt. Plisētie aizkarinodrošina nevainojamu estētiku telpas iekšienē.

Ārējās markīzes

Jumta logu ārējās markīzes nodrošina siltumizolāciju un pilnīgu telpas aptumšošanu. Markīzes lieliski novēršat pārkaršanas problēmu bēniņos. Ārējās markīzes nodrošina labāku aizsardzību nekā iekšējās žalūzijas. Markīzes ir pieejamas arī elektriskajā versijā un tās var darbināt gan ar tālvadības pulti, vai manuāli.

Ārējās ruļļveida  žalūzijas ARZ nodrošina ēnojumu, privātumu un aizsardzību arī pret troksni un nogurdinošu karstumu. Tām ir pieejamas dažādas vadības opcijās.

Citi ārājie aksesuāri

FAKRO jumta logu piederumu klāstā ir arī markīzes un žalūzijas, gan manuāli, gan elektriski darbināmas.

  • Ārējās markīzes AMZ nodrošina aizsardzību pret pārkaršanu iekšpusē, vienlaikus saglabājot vizuālu kontaktu ar apkārtni. Tas aizsargā jūsu acis, novēršot gaismas atstarošanu datora un TV ekrānos. Markīze ir izgatavota no izturīga sieta, kas ievietots alumīnija konstrukcijā. Produkts tiek darbināts manuāli vai ar vadības stieņa palīdzību.
  • Ārējās markīzes AMZ ar elektrisko vadību piedāvā ārkārtīgi efektīvu aizsardzību pret interjera pārkaršanu kombinācijā ar ērtu darbību. FAKRO piedāvā 3 markīžu veidus AMZ Z-Wave, ko darbina no tīkla un kas darbojas bezvadu Z-Wave sistēmā, izmantojot tālvadības pulti vai sienas slēdzi; AMZ Solar, ko darbina saules bateriju pakete un kas darbojas automātiski vai izmantojot tālvadības pulti; kā arī AMZ WiFi, ko darbina elektrotīkls un kas darbojas, izmantojot viedtālruņa lietotni.

Iekšējās vai ārējās žalūzijas. Kuras izvēlēties?

Noteikti katrs klients ir mēģinājis atbildēt uz šo jautājumu un domājis, kurš žalūziju veids būtu labāks. Vai ir vērts izvēlēties jumta logu iekšējās žalūzijas vai varbūt ārējās? Izvēle, protams, ir atkarīga no individuālajām vajadzībām un vēlmēm.

 

Iekšējo žalūziju gadījumā mēs noteikti varam runāt par zemāku cenu, ērtu uzstādīšanu un plašu krāsu klāstu, no kā izvēlēties, lai perfekti pieskaņotos interjeram. Ārējo markīzes ir dārgākas, taču tās garantē pilnīgu tumsu un efektīvu (pat 8 reizes labāku nekā iekšējās aptumšojošās žalūzijas) aizsardzību pret telpas pārkaršanu un UV starojumu. Ārējās žalūzijas nodrošina arī aizsardzību pret troksni, tādējādi veicinot lielāku komfortu un privātuma sajūtu.

Kādu izmēru pasūtīt?

Pēc tam, kad piemērotākais modelis ir atlasīts, paliek tikai viens jautājums - kāda izmēra žalūzijas pasūtīt?

Ļoti vienkārši - atveriet logu un sameklējiet ID plāksnīti loga vērtnes augšpusē.

Pirmajā rindā redzamie cipari ir jūsu loga izmērs!

Kādu izmēru pasūtīt?

a- Loga veids

b- Loga izmēri

c- Ražošanas kods

 

 

Kur pirkt?