Usytuowanie okien na dachu

Jumta loga izvēle

Wysokość montażu okna dachowegoLoga montāžas augstums

Ja ēkas augstums ir līdz 25 m virs zemes, attālumam no grīdas līdz loga apakšējai malai jābūt vismaz 0,85 m. Ēkās, kuras ir augstākas par 25 m, šim attālumam jābūt vismaz 1,1 m. Jāņem vērā, ka, jo augstāk logs uzstādīts, jo vairāk gaismas ieplūst telpā, tādēļ FAKRO logi ir aprīkoti ar apakšējā daļā veramu sistēmu, kas atvieglo logu atvēršanu, ja tie uzstādīti optimālā augstumā. Ideālā gadījumā loga apakšmalai jāatrodas 1,1–1,4 m virs grīdas līmeņa. Ieteicamais attālums ir 1,2 m (ņemot vērā, ka vidējais telpas augstums ir 2,5 m), kas nodrošina daudz gaismas telpā un vienlaicīgi piedāvā plašu skatu.

Nawiewnik

 

 

Loga iebūvēšana šādā augstumā ļauj zem tā uzstādīt standarta apkures radiatoru un veikt nepieciešamo apdari. Tādā veidā tiek nodrošināta pareiza gaisa cirkulācija, kas mazina kondensāta rašanās iespēju uz logiem.

 

 

 

Usytuowanie okna w dachu

Logu izvietojums 

Lemjot par logu izvietojumu telpā, jāapsver iespēju izmantot lielāku skaitu mazāka izmēra logu, tos izvietojot dažādās jumta dāļās un tā nodrošinot labāku telpas apgaismojumu.

 

 

 

 

Loga izvēle 

Loga izvēle ir atkarīga no vairākiem parametriem.

  • Stiklotās virsmas lielums un telpas veids.
  • Pareizu dabiskā apgaismojuma daudzumu nosaka attiecība starp logu stiklotās virsmas un telpas grīdas platību. Dzīvojamajās telpās šai attiecībai vajadzētu būt vismaz 1:8, bet citās telpās, kurās nepieciešams dabiskais apgaismojums – vismaz 1:12.
  • Jo mazāks jumta slīpums, jo augstākam jābūt logam. Izvēlētā loga izvietojums arī ir atkarīgs no jumta slīpuma.

Izmantošanai dzīvojamajās telpās ieteicams izvēlēties koka jumta logus, kuri izgatavoti no ekoloģiska materiāla – priedes koka. Telpām ar paaugstinātu gaisa mitrumu ideāli piemēroti plastikāta jumta logi. PVC logi ir ilgmūžīgi, tie ir viegli kopjami un mazgājami.

Lai logi būtu maksimāli ērti lietošanā, FAKRO ir izveidojusi logus ar dažādiem vēršanas veidiem:

  • ar eņģēm vērtnes vidū – vispopulārākā konstrukcija. Vērtni iespējams pagriezt par 180° un nobloķēt. Pieejami gan koka, gan plastikāta logi.
  • ar paceltu pagrieziena asi. Loga eņģes ir novietotas virs loga centrālās ass. Pateicoties šādam pagrieziena ass novietojumam, ir iespējams izgatavot garākus logus un tas nodrošina papildus apgaismojumu. Turklāt, atverot loga vērtni, tā neaizsedz skatu uz apkārtni un netraucē pieiet pie atvērta loga malas. Atverot loga vērtni no 0° līdz 45°, tā tiek nofiksēta jebkurā stāvoklī šajās robežāsLai ērti varētu nomazgāt ārējo stiklu, vērtni pagriež par 160° un nofiksē ar aizbīdņa palīdzību.
  • ar eņģēm vērtnes vidū un augšdaļā. Tos iespējams atvērt gan pa loga augšējo, gan vidējo asi. Izmantojot vidējās eņģes, vērtni var pagriezt par 180° un ērti nomazgāt loga ārējo stiklu, kā arī uzlikt vai noņemt ārējo markīzi. Atvēršanas mehānisms nodrošina stabilu loga vērtnes fiksāciju jebkurā no izmantotajiem atvēršanas veidiem, kurus var mainīt ar loga kārbas sānos esošo slēdzi.
  • jumta lūkas. Lielie izmēri nodrošina ērtu nokļūšanu uz jumta. Plašā lūkas atvēršana nodrošina avārijas evakuācijas iespēju. Pieejami dažādi lūku modeļi.