Rodzaje okien dachowych

Jumta logu veidi

Jumta logi ar eņģēm vērtnes vidū

 

Okna obrotowe

Jumta logi ar eņģēm vērtnes vidū ir izplatītākais jumta logu veids. Tie nodrošina svaiga gaisa un dienasgaismas iekļūšanu telpā. Tie ir verami vienīgi vērtnes vidū. Ērti nomazgāt loga ārējo stiklu un lietot ārējo markīzi, jo vērtni iespējams pagriezt par 180° un nobloķēt. Logiem ir pieejams plašs piederumu un papildus aprīkojuma klāsts, tos iespējams aprīkot ar elektriskās vadības sistēmām.

 

 

 

 

 

 

 

Okna obrotowe

Jumta logi ar paceltu pagrieziena asi

 

 Okno o podwyższonej osi obrotu

Loga eņģes ir novietotas virs loga centrālās ass, līdz ar to arī garāki cilvēki var netraucēti pieiet pie loga malas. Pateicoties šādam pagrieziena ass novietojumam, ir iespējams izgatavot garākus logus un tas nodrošina papildus apgaismojumu. Atverot loga vērtni no 0° līdz 45°, tā tiek nofiksēta jebkurā stāvoklī šajās robežās. Vienīgie logi tirgū, kuriem, uzstādot jumtos ar slīpumu no 39° līdz 43°, tiek izpildītas normas DIN 5034-1 prasības, kas nosaka, ka loga apakšmalai jābūt 95 cm augstumā no grīdas, bet augšmalai vismaz 220 cm augstumā no grīdas.Lai ērti varētu nomazgāt ārējo stiklu, vērtni pagriež par 160° un nofiksē ar aizbīdņa palīdzību. Logiem ir pieejams plašs piederumu un papildu aprīkojuma klāsts.

Okno o podwyższonej osi obrotu

Jumta logi ar paceltu pagrieziena asi un divām vērtnēm

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym

FDY-V ir logs ar divām vērtnēm, augšējā ar paceltu pagrieziena asi, apakšējā neverama ar laminētu stikla paketi un viegli pašattīrošos pārklājumu. Šāda loga izmantošana ļauj izvairīties no logu kombināciju izmantošanas, nodrošinot labu ventilāciju, dienasgaismu un skatu uz apkārtni.

Vienīgie logi tirgū, kuriem, uzstādot jumtos ar slīpumu no 39° līdz 43°, tiek izpildītas normas DIN 5034-1 prasības, kas nosaka, ka loga apakšmalai jābūt 95 cm augstumā no grīdas, bet augšmalai vismaz 220 cm augstumā no grīdas. Lai ērti varētu nomazgāt ārējo stiklu, vērtni pagriež par 160° un nofiksē ar aizbīdņa palīdzību. Logiem ir pieejams plašs piederumu un papildu aprīkojuma klāsts.

 

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym

 

Jumta logi ar eņģēm vērtnes vidū un augšdaļā

Okna uchylno-obrotowe

 

Jumta logus iespējams atvērt gan pa loga augšējo, gan vidējo asi. Ar augšējām eņģēm logu iespējams atvērt no 0° līdz 35° leņķim attiecībā pret jumta plakni. Paceļot loga vērtni uz augšu, ir iespējams pieiet pie atvērta loga un netraucēti vērot apkārtni. Izmantojot vidējās eņģes, vērtni var pagriezt par 180° un ērti nomazgāt loga ārējo stiklu, kā arī uzlikt vai noņemt ārējo markīzi. Atvēršanas mehānisms nodrošina stabilu loga vērtnes fiksāciju jebkurā no izmantotajiem atvēršanas veidiem, kurus var mainīt ar loga kārbas sānos esošo slēdzi. Logiem ir pieejams plašs piederumu un papildu aprīkojuma klāsts.

 

Okna uchylno-obrotowe

Panorāmas logi ar eņģēm vērtnes augšdaļā

Okno panoramiczne

Panorāmas logus ar eņģēm vērtnes augšdaļā raksturo lieli izmēri un iespēja izgaismot un ventilēt bēniņu telpas. Plašais atvēruma leņķis ļauj šos logus nepieciešamības gadījumā izmantot arī kā evakuācijas lūkas. Logiem ir pieejams plašs piederumu un papildu aprīkojuma klāsts. Eņģes vērtnes vidū ļauj ērti nomazgāt loga ārējo stiklu, kā arī uzlikt vai noņemt ārējo markīzi.

 

 

 

 

 

 

 

Okno panoramiczne

Balkona logi

Okno balkonowe

Jumta logs ar divām vērtnēm, kuras atverot izveidojas balkons. Augšējā vērtne paceļas uz augšu līdz 45° leņķim, bet apakšējā veras uz priekšu līdz vertikālam stāvoklim, līdz ar to rodas iespēja brīvi izmantot radušos balkona nišu. Atvēršanas mehānisms nodrošina stabilu loga vērtnes fiksāciju robežās no 0° līdz 45°.

Balkona logs ir paredzēts uzstādīšanai jumta konstrukcijā, nevis ēkas sienā. loga augšējo vērtni atver uz augšu līdz 45° leņķim. Verot apakšējo vērtni uz priekšu, vienlaicīgi atveras arī balkona margas,
Aizverot apakšējo vērtni, balkona margas paslēpjas logā un nav redzamas virs jumta seguma. Margas tiek nosegtas ar loga ārējiem metāla profiliem, kas tās aizsargā no netīrumiem un putekļiem.

Okno balkonowe

 

Vertikāli logi kombinācijām

Okna kolankowe

Vertikālos logus kombinācijām izmanto gadījumos, kad jumta logs tiek iebūvēts vietā, kur jumts savienojas ar sienu. Tas ļauj paplašināt loga izmēru un palielināt telpā ieplūstošās gaismas daudzumu. Pieejami gan dažādos veidos verami, gan arī neverami logu modeļi. Logiem ir pieejams plašs piederumu un papildu aprīkojuma klāsts.

 

 

Okna kolankowe

Jumta logi-lūkas
ar eņģēm vērtnes sānos

Okno wyłazowe termoizolacyjne Logs-lūka apvieno sevī gan jumta loga, gan jumta lūkas īpašības, pa to iespējams nokļūt uz jumta seguma. Ar energoefektīvu stikla paketi aprīkotais logs ir piemērots dažādām apkurināmām un apdzīvojamām telpām. Pieejami gan logi-lūkas, kas verami uz labo pusi, gan arī tādi, kas verami uz kreiso pusi. Vērtni iespējams atvērt līdz 90 grādu leņķim. Logiem-lūkām ir pieejams viss piederumu un papildu aprīkojuma klāsts, kas paredzēts jumta logiem.

Okno wyłazowe termoizolacyjne