Service

Ekspluatācija


The rules of usage and maintenance of FAKRO roof windows

Lai nodrošinātu FAKRO jumta logu nevainojamu kalpošanu visā to ekspluatācijas laikā, ieteicams sekot apkalpošanas plānam un tos tīrīt regulāri. Aizliegts izmantot viegli uzliesmojošas vielas, īpaši PVC logiem.

Izmantoto eņģu konstrukcija atsevišķiem FAKRO jumta logu modeļiem ļauj pagriezt vērtni par 180°, ļaujot ērti nomazgāt ārējo stiklu:

  • logiem ar eņģēm vērtnes vidū FTP, FTU, PTP
  • jumta logiem ar eņģēm vērtnes vidū un augšdaļā FPP, PPP un FEP

Logiem ar paceltu pagrieziena asi vērtni iespējams pagriezt par 160°. Loga vērtnē esošais aizbīdnis ļauj mazgāšanas laikā nofiksēt vērtni pagrieztā stāvoklī.

 

 

 

 

 


Maintenance and renovation of lacquers and coatings - wooden windowsKopšana:

Lai pagarinātu pārklājumu mūžu, ieteicams veikt šādu kopšanu:

- nomazgājiet pārklājumu ar tīru ūdeni vai vieglu tīrīšanas līdzekli, lai atbrīvotos no putekļiem, neizmantojot amonjaku saturošus šķidrumus;

- krāsošanas vai lakošanas laikā būtiski nenoklāt blīvgumijas,

0 krāsas vai lakas atjaunošanu normāli veic katrus 2-5 gadus.

Daļas, kas lietošanas rezultātā var tikt mehāniski bojātas, ieteicams pasargāt šādā veidā:

- notīriet bojātās daļas ar 180-220 slīpgraudu frakcijas smilšpapīru vai drāšu birsti,

- notīriet virsmu, izmantojot putekļu sūcēju,

- atkarībā no apdares, uz notīrītajām virsmām uzklājiet divas kārtas krāsas vai lakas.

Koka logu lietošana:

  • izmantojot līmelentas vai līmplēves, jāuzmanās, lai tās nenokļūtu saskarē ar pārklājumu. Lentas jānoņem uzreiz pēc uzstādīšanas, uzmanoties, lai to noņemšanas laikā netiktu bojāts lakojums vai krāsojums,
  • ēku celtniecības laikā telpas jāvēdina, lai izvairītos no pārlieka mitruma uzkrāšanās uz logu koka daļām, kas var radīt kustīgo daļu lietošanas traucējumus, plaisas kokā, kā arī priekšlaicīgu lakojuma vai krāsojuma nodilumu.
XMP XMP

XMU

XMU


Ražotājs brīdina, ka gaisa mitrumam un temperatūrai sasniedzot tā saukto "rasas punktu", uz iekšējiem stikliem periodiski var veidoties kondensāts. Tas var notikt vienīgi nepietiekamas vēdināšanas gadījumā, rodoties pastiprinātam gaisa mitrumam. Telpas nepieciešams atbilstoši vēdināt un apsildīt.

Kondensāta veidošanās uz ārējā stikla norāda ir saistīta ar stiklojuma kvalitatīvo siltumizolāciju un nekādā gadījumā nav uzskatāma par produkta defektu.


HingesIk pēc dažiem gadiem eņģes nepieciešams ieeļļot.Hinges

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lai nodrošinātu normālu lietus ūdens drenāžu, lapas un citus netīrumus no pieslēguma nepieciešams notīrīt vismaz reizi gadā.

Lai nodrošinātu kūstošā ūdens normālu noteci gada vēsajā laikā, ieteicams regulāri notīrīt sniegu un ledu, kas uzkrājas ap logu.


Ēst gatavošana, trauku mazgāšana, mazgāšanās, augu laistīšana, elpošana utt. veicina tvaiku veidošanos telpā. Svaigā gaisa iekļūšanu nodrošina, izmantojot ventilācijas sistēmas vai vēdināšanu. Īpaši svarīgi ir vēdināt jaunas ēkas, kurās celtniecības laikā ir paaugstināts mitruma līmenis.

Why the ventilation is so important?

 


What is condensation?Kondensāts veidojas vietās, kur siltais un mitrais gaiss saskaras ar aukstām virsmām. To var novērot arī uz automašīnu vējstikliem lietus laikā vai uz briļļu stikliem, ziemā ieejot siltā telpā.

Ņemot vērā jumta logu uzbūvi un atrašanās vietu, tie ir īpaši jūtīgi pret kondensāta rašanos, kas norāda, ka telpā uzkrājies lieks mitrums.

 

 

 

 

 

 


How to reduce condensation?Labākais veids, kā mazināt kondensāta veidošanos, ir pilnībā funkcionējošas ventilācijas sistēmas ierīkošana. Lai ventilācijas sistēma strādātu pareizi, nepieciešams nodrošināt pastāvīgu svaiga gaisa iekļuvi telpās. Siltuma avotam jāatrodas tieši zem loga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


     What solution are applied in FAKRO roof windows to reduce condensation?

FAKRO logos iebūvētais ventilācijas vārsts nodrošina optimālu telpā ieplūstošā svaigā gaisa daudzumu. FAKRO logu rokturi ļauj logu aizvērt dažādos stāvokļos, nemazinot drošību. Visiem logiem ir "siltais" stiklojums.