Flashings

Apraksts

Pieslēgumu izmantošana

Hidroizolējošie pieslēgumi nodrošina pareizu jumta loga montāžu. Dažādu veidu pieslēgumi hermētiski savieno jumta logu ar jebkuru jumta seguma materiālu. Pieslēgumu pamatfunkcija ir ūdens novadīšana, kā arī loga aizsardzība pret sniegu un vēju.

Hidroizolējošos pieslēgumus izmanto visu veidu FAKRO jumta logu montāžai – gan jumta logiem ar eņģēm vērtnes vidū, gan logiem ar eņģēm vērtnes vidū un augšdaļā, kā arī dažādiem logu kompleksiem.

 

Ar pieslēgumu palīdzību logus iespējams apvienot visdažādākajās kombinācijās. Visi standartveida pieslēgumi ir izgatavoti no alumīnija un pārklāti ar poliesteru pelēki brūnā tonī RAL 7022, un lieliski sader ar populārāko jumta segumu krāsām.

Fakro jumta pieslēgumi tiek iedalīti atbilstoši jumta segumiem un pielietojumam. Standarta pieslēgumi paredzēti visbiežāk izmantotajiem jumtu segumiem: ES_ gludiem jumta segumiem, EZ profilētiem segumiem, EH dziļi profilētiem jumta segumiem.

Jumta logus iespējams iebūvēt trīs dažādos līmeņos:

  • N (3cm),
  • V (0cm),
  • J (– 3cm).

The Purpose of Flashings

Pieslēgumi tiek kategorizēti tā, ka trešais burts pieslēguma nosaukumā norāda dziļumu, kādā juma logu iespējams iestrādāt.

Retāk izplatītiem jumta segumiem pieejami speciāli pieslēgumi, piemēram, atsevišķiem gludiem jumta segumiem – EL, EG un EE.

Piemēram, pieslēgums EZV nozīmē:


E – flashing
Z – types of the roofing material
V – level of installation

 

Pieslēgumu shēma atbilstoši jumta segumam un uzstādīšanas dziļumam

Uzstādīšanas līmenis

Level of installation N Level of installation V Level of installation J     Jumta seguma veids
- ESV ESJ  S Flat roof coverings Gludiem jumta segumiem (līdz 10 mm - 2x5mm): bitumena
šindeļi, bitumena ruļļveida jumta segumi, gludā
metāla jumta segumi
EZN-A EZV-A EZJ-A Z Profiled roof coverings Profilētiem jumta segumiem (līdz 45 mm): māla un betona dakstiņi, profi lēti metāla jumta
segumi, bitumena viļņotie jumta segumi
EHN-A EHV-A - H High profile roof coverings Dziļi profilētiem jumta segumiem (līdz 90 mm): māla un betona dakstiņi, profi lēti metāla jumta
segumi
           

Ir pieejami arī pieslēgumi speciāliem gadījumiem, piemēram, EHV-AT ar papildus termoizolāciju, EA logu iebūvēšanai leņķī, kas atšķiras no jumta pamatvirsmas slīpuma. Logu ierīkošanai jumtos ar slīpumu līdz 15° izmantojama EFW sistēma plakaniem jumtiem.