On the roof ad walls

Uz jumta un sienās

1. Tvaiku necaurlaidīgas plēves

Tvaika necaurlaidīgas plēves ir materiāls, kurš pasargā jumta konstrukciju un siltumizolācijas materiālu no ūdens tvaika, kas rodas apdzīvojamās telpās. Plēvi uzstāda starp izolācijas materiālu un apdares materiālu, kas visbiežāk ir ģipškartons. Uzstādītā plēve ūdens tvaiku ceļā izveido barjeru, kas pasargā jumta koka konstrukcijas un siltumizolācijas materiālu no mitruma. Tvaika necaurlaidīga plēve daļēji izpilda arī pretvēja aizsardzības funkcijas, ierobežojot gaisa cirkulāciju un caurvēju, tādējādi samazinot siltuma zudumus.

 

2. Līmlentas jumta plēvēm un membrānām

Lai pareizi iestrādātu necaurlaidīgus materiālus, jālieto atbilstošas savienojuma lentas. Tā tiek panākta pareiza jumta seguma un zemseguma funkcionēšana. Membrānu un plēvju savienošana, kā arī to bojājumu novēršana jāveic ar piemērotām līmlentām. Ja jumta slīpums ir mazāks par 25°, tad atbilstošas savienojošās lentas lietošana ir obligāta.

Non-permeable roofing membranes

3. Plēves ar zemu tvaika caurlaidību

Slīpu jumtu konstrukcijās kā izolācijas materiālu var lietot plēves ar zemu tvaika caurlaidību, lai aizsargātu siltumizolācijas materiālu no mitruma, kas var iekļūt konstrukcijā caur jumta segumu lietus vai sniega veidā, kā arī no kondensāta. Šajā gadījumā ir jāparedz divas gaisa ventilācijas spraugas. Tās jāizveido gan starp jumta segumu un plēvi ar zemu tvaika caurlaidību, gan starp plēvi un siltumizolācijas slāni ar pretvēja aizsardzību.

4. Membrānas ar lielu tvaika caurlaidību

EUROTOP membrānas kā neatņemama jumta konstrukcijas sastāvdaļa palielina tās ūdensnecaurlaidību. Membrānu izmantošana novērš problēmas, kuras var rasties, mitrumam iekļūstot siltumizolācijas materiālā un jumta konstrukcijā. EUROTOP membrānas var izmantot slīpiem jumtiem gan kā pagaidu jumta segumu, gan kā zemsegumu, neatkarīgi no tā, vai zem jumta konstrukcijas atrodas apdzīvojamas telpas vai neapdzīvojamas telpas. Membrānas var izmantot arī ēku sienās kā vēja izolācijas materiālu.