Saulainā māja
Gaismas tuneļi ir piemēroti tādu telpu dabīgai apgaismošanai, kurās nav iespējams uzstādīt jumta vai vertikālos fasādes logus. Tādas telpas varētu būt, piemēram, vannas istabas, gaiteņi, kāpņu telpas un pat pagrabi. Gaismas tuneļi izmantojami arī kā telpu papildus gaismas avots.
Gaismas tunelis pārnes dienas gaismu, kas caur uz jumta uzstādīto kupolu krīt izgaismošanas caurulē. Saules stari atstarojas no caurules sienām un tiek novirzīti izkliedētājā. Telpas griestos iemontētais izkliedētājs vienmērīgi sadala gaismas starus un izgaismo telpu. Kupols ir izgatavots no polikarbonāta, kurš ir izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem. Kupola forma un augstums nodrošina maksimālu saules gaismas nonākšanu izgaismošanas caurulē un tālāk apgaismojamajā telpā. Kupola virsmas zemā elektrostatiskā aktivitāte praktiski nepiesaista kupolam putekļus un parasti lietus noskalo iespējamos netīrumus no kupola. Pateicoties kupola formai, uz tā nepaliek svaigs vai slapjš sniegs.
Pieslēgums palīdz gaismas tuneli pareizi iebūvēt jumta segumā. Pieslēgumā ir atvere, caur kuru no gaismas tuneļa var izplūst iespējamais kondensāts. Pieslēguma vidū atrodas gaismu atstarojošs gredzens, kurš ir pirmais gaismu atstarojošais elements gaismas tunelī.
Gaismas tunelis ir paredzēts uzstādīšanai jumtos ar slīpumu no 15° līdz 60°.
Gaismas daudzums, kas iekļūst telpās, ir atkarīgs no kupola novietojuma.
Plānojot gaismas tuneļa uzstādīšanu, jāņem vērā šādi faktori:
Plānojot gaismas tuneļu izmēru un skaitu, jāņem vērā šādi faktori:
Gaismas daudzums
Vienkāršākais gaismas sadales veids ir gaismas tuneļa uzstādīšana bezlogu telpas vidū.
Ar asimetrisku gaismas tuneļa novietojumu telpā bez logiem iespējams panākt konkrētas zonas labāku apgaismošanu (piemēram, datora vai rakstāmgalda atrašanās vieta). Citos gadījumos šāds gaismas tuneļa novietojums ir neizdevīgs.
Atkarībā no lietotāja vajadzībām, sienu krāsas (gaismas iespējamā difūzija un atstarošanās) un mēbeļu izvietojuma - šāda ir gaismas tuneļa izvietošanas pamatshēma telpās ar logu. Gaismas tuneļa novietošana pārāk tuvu sienai, kas atrodas pretī logam, var samazināt telpas vidusdaļas kopējo apgaismojumu
Dabiskais apgaismpjums nepieciešams ikvienā dzīvojamā telpā. Diemžēl ir telpas, kurās nav iespējama vertikālo vai jumta logu izbūve. Telpas, kurās nav dabiskā apgaismojuma, ir tumšas un nemājīgas. Lai nodrošinātu šādu telpu apgaismošanu, gaismas tuneļu izbūve nodrošinās gaismas virzību uz telpas centru. Tuneļus iespējams izmantot gan kā vienīgo gaismas avotu, gan kā papildus gaismas devēju.
S – dienasgaisma, L, R, F – gaismu atstarojošā caurule (R-fiksētā, F/L-elastīgā), T – gaismas tunelis ar kupolu, S, L, Z, H – light gaismas tunelis ar iebūvētu pieslēgumu
Gaismas tuneļi – SLT, SF_, SRT, SR_ ļauj apgaismot telpas, kas atrodas ēkas vidusdaļā, arī tās, kurās iebūvēt vertikālos vai jumta logus nav iespējams.
Gaismas tuneļi tiek izstrādāti atbilstoši FAKRO ražošanas standartiem, nodrošinot augstu kvalitāti.
Gaismas tuneļi ir mūsdienīgs un ekoloģisks risinājums tumšām telpām. Pēc iebūvēšanas tiem vairs nav nepieciešama tīrīšana un uzturēšana.
![]() |
|
|
SR_ gaismas tunelis | SR_ gaismas tunelis – ar fiksētu cauruli un iebūvētu pieslēgumu | Pieejama arī SR_- L versija, kas nodrošina dabisko apgaismojumu telpā tieši zem iebūvētajmiem gaismas tuneļu ārējiem elementiem, piem., bēniņiem. |
![]() |
![]() |
![]() |
SFZ gaismas tunelis | SF_ gaismas tunelis – ar elastīgu cauruli un iebūvētu pieslēgumu |
Pieejama arī SF_- L versija, kas nodrošina dabisko apgaismojumu telpā tieši zem iebūvētajmiem gaismas tuneļu ārējiem elementiem, piem., bēniņiem |
Copyright © 2023 FAKRO. All rights reserved.