Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

KĀ IZVĒLĒTIES JUMTA LOGUS?

PIRMAIS SOLIS – JUMTA LOGA IZVĒLE

Pirms iegādāties FAKRO jumta logu, nepieciešams noteikt loga lielumu, vēlamo stiklojuma laukumu, telpas mērķi un vēlamo loga atvēršanas metodi.

1. Jumta loga izvēleKĀ IZVĒLĒTIES JUMTA LOGUS?

Plānotā loga optimālais platums ir atkarīgs no attāluma starp spārēm.

• Uzstādīšanai uz spārēm šis attālums ir 2–5 cm garāks par loga platumu. Piemēram, ja attālums starp spārēm ir 80 cm, tad tuvākais piemērotais loga platums ir 78 cm (1. attēls);

• Ja attālums starp spārēm ir lielāks par izvēlētā loga platumu, tad, pateicoties universālajai uzstādīšanas sistēmai, FAKRO jumta logu var uzstādīt uz latām (2. attēls);

• Ja attālums starp spārēm ir mazāks par loga platumu, ir iespējama daļēja spāru konstrukcijas maiņa (3. attēls).

 

Loga augstuma izvēle ir atkarīga no vairākiem nosacījumiem (4. att.):

• Uzstādīšanas augstuma no grīdas (optimālais augstums - 120 cm).

• Jumta leņķa (jo mazāks leņķis, jo lielāks ir loga augstums).

2. Logu skaita izvēle

Bēniņu apgaismošanai nepieciešamo logu skaitu nosaka logu stiklojuma laukuma attiecība pret grīdas laukumu. Ieteicamā attiecība ir 1:10. Piemērs: ja telpas platība ir 25 m², tad kopējā stiklojuma platība ir aptuveni 2,5 m². Stiklojuma laukuma lielums ir norādīts cenrāža taisnstūrī zem loga izmēra. Ja izmantojat 78x118 cm logu ar stiklojuma laukumu 0,59 m², tad telpai ar platību 25 m² būs nepieciešami četri šādi logi (4x0,59 = 2,36 m²).

Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

Jo augstāk no grīdas līmeņa uzstādīts jumta logs, jo vairāk gaismas tas dod, tāpēc FAKRO logiem rokturis ir apakšā. Tas padara ērtāku un vieglāku tā atvēršanu optimālā augstumā.

3. Loga izvēle, atkarībā no telpas mērķa

Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

Lai uzstādītu jumta logus dzīvojamās istabās, bērnistabās un guļamistabās, ieteicams iegādāties logus ar koka rāmi, kas izgatavoti no visekoloģiskākajiem materiāliem - augstākās kvalitātes priedes koka (1A klase). Istabām ar augstu mitruma līmeni (vannas istabas, virtuves, baseini) piemērotāki būs plastmasas log jumta plastmasas logi. PVC logi ir izturīgi, tiem nav nepieciešama īpaša aprūpe, un tie ir viegli tīrāmi.

 

4. Loga izvēle, atkarībā no atvēršanas veida

Lai jumta logi būtu pēc iespējas ērti lietojami, FAKRO piedāvā vairākus atvēršanas veidus:Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

  • Ar eņģēm vērtnes vidū - vispopulārākais jumta logu dizains. Loga vērtni var nofiksēt dažādās slīpuma pozīcijās un arī pagriezt ap asi par 180 °, kas ievērojami atvieglo ārējā stikla mazgāšanu. Jumta logi ar eņģēm vērtnes vidū var būt vai nu koka, vai plastmasas.
  • Ar paceltu pagrieziena asi. Vērtnes rotācijas ass atrodas virs loga kārbas centrālās daļas, kas ļauj izgatavot lielākus jumta logus (līdz 255 cm), tādējādi nodrošinot papildu telpas apgaismojumu un redzamību. Viegli mazgājamai vērtnei ir 160 ° leņķis.
  • Logs ar kombinētu atvēršanas sistēmu. Šie logi nodrošina divus atvēršanas veidus: ar eņģēm vērtnes vidū (ļauj loga vērtnes rotēt līdz 180º leņķim, kas padara ārējā stikla tīrīšanu daudz vieglāku) un eņģēm loga augšpusē (ļauj logu atvērt no 0 ° līdz 35º).
  • Servisa logi un lūkas, pateicoties to lielajiem izmēriem, ir piemēroti nokļūšanai uz jumta, piemēram, remontam vai tīrīšanai. Ātra un vienkārša loga atvēršana lielā leņķī ļauj tos izmantot avārijas evakuācijai no telpām. 

OTRAIS SOLIS – PIESLĒGUMA IZVĒLE


Loga pieslēgums ir obligāts uzstādīšanas elements, un tā izvēle ir atkarīga no jumta veida. Hidroizolējošie pieslēgumi nodrošina pareizu jumta loga montāžu. Dažādu veidu pieslēgumi hermētiski savieno jumta logu ar jebkuru jumta seguma materiālu. Pieslēgumu pamatfunkcija ir ūdens novadīšana, kā arī loga aizsardzība pret sniegu un vēju.

Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

Standarta pieslēgumi ir piemēroti vairumam jumta konstrukciju un pārklājumu.  Tie atšķiras ar profila augstumu:

  • ESV - gludiem jumta segumiem (līdz 5 mm);
  • EZV - profilētiem jumta segumiem (ar dziļumu līdz 45 mm);
  • EHN - dziļi profilētiem jumta segumiem (ar dziļumu līdz 90 mm).

Speciālie pieslēgumi - dažādiem jumta segumiem un nestandarta logu kombinācijām. 

 

TREŠAIS SOLIS – MONTĀŽAS PIEDERUMU IZVĒLE

Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

Speciālie montāžas piederumi nodrošina uzticamu hidroizolāciju, tvaika izolāciju un siltumizolāciju, tādējādi pagarinot loga kalpošanas laiku. Tie ievērojami atvieglo logu uzstādīšanas procesu, padarot to mazāk laikietilpīgu. 

CETURTAIS SOLIS – IEKŠĒJO UN ĀRĒJO PIEDERUMU IZVĒLE

Jumta logu aksesuāri ļauj harmoniski papildināt interjeru un vienlaikus uzlabot loga funkcionalitāti. Dažādi aizkari, žalūzijas un nojumes ļauj jums pielāgot apgaismojumu telpā un radīt interesantus apgaismojuma efektus. Žalūzijas nodrošina papildu skaņas izolāciju, kā arī aizsardzību pret ielaušanos.

IEKŠĒJIE PIEDERUMI

Ruļļveida aizkari ARS

Standarta ruļļveida aizkari ARS gan pasargā telpas no pārāk spožas gaismas, gan arī kalpo kā dekoratīvs elements. Plaša krāsu gamma ļauj tos pieskaņot jebkuras telpas interjeram.

 Ruļļveida aizkari ARP

dekoratīvs interjera elements, kas saulainās dienās telpās rada patīkamu puskrēslu. Pateicoties sānu vadulām, aizkaru var nofiksēt vēlamajā pozīcijā. Plašā krāsu gamma ļauj aizkarus pieskaņot jebkuras telpas interjeram.

 Plisētie aizkari APS

Plisētās žalūzijas mīkstina spožu saules gaismu un rada interesantus gaismas efektus.

 Plisētie aizkari APF

Tie apvieno dekoratīvo funkciju un aizsardzību pret sauli. Audums ar šūnu struktūru un alumīnija pārklājumu nodrošina telpas aptumšošanu un labu siltumizolāciju.

 Ruļļveida aizkari ARF 

Aizkari ARF Sunset ļoti labi aizsargā no saules gaismas un pat vissaulainākajā laikā telpās var radīt gandrīz pilnīgu tumsu, lai iedzīvotāji varētu atpūsties arī dienas laikā.

Žalūzijas AJP

Žalūzijas AJP ir populārs jumta logu piederums, kas ļauj kontrolēt telpā ieplūstošās gaismas daudzumu. Mainot plāksnīšu atvēruma leņķi, iespējams mainīt saules gaismas virzienu un radīt unikālu noskaņu telpā.

Insektu tīkls AMS

Insektu tīkls AMS pasargā no odiem un citiem kukaiņiem, nodrošinot iedzīvotājiem mierīgu atpūtu. Insektu tīkls AMS ir vienīgais izstrādājums, ko stiprina pie loga ailes ārējās malas, nevis pie jumta loga.

ĀRĒJIE PIEDERUMI

Ārējā markīze AMZ

Ārējā markīze nodrošina optimālu aizsardzību pret telpas sakaršanu, būtiski nesamazinot apkārtnes pārredzamību. Tās absorbē saules starojumu jau pirms stikla un emitē siltumu uz ārpusi.

Ārējā ruļļveida žalūzija ARZ

Ārējās ruļļveida žalūzijas nodrošina pilnīgu komfortu bēniņu telpās, jo efektīvi pasargā no saules siltuma, ļauj noēnot telpu, samazina no ārpuses iekļūstošos trokšņus un nodrošina privātuma sajūtu.

PIEKTAIS SOLIS – VADĪBAS VEIDA IZVĒLE

Kā izvēlēties jumta logus - FAKRO

Jūs varat kontrolēt jumta logus un piederumus divos veidos: manuāli, izmantojot logu rokturi, vai attālināti, lai vēl vairāk palielinātu lietošanas komfortu.

Manuāla vadība. Jo augstāks no grīdas līmeņa uzstādīts jumta logs, jo vairāk gaismas tas dod. Tāpēc FAKRO logiem rokturis ir apakšā. Tas padara ērtāku un vieglāku darbību optimālā loga augstumā. Logiem, kas atrodas augstu vai grūti sasniedzamās vietās, optimāls risinājums būs universālā ZST teleskopiskā stieņa izmantošana.

 

Automātiska logu un piederumu kontrole tiem ir iespējama, pateicoties Z-Wave sistēmai, kas tiek veikta, izmantojot sienas tastatūru vai tālvadības pulti. Z-Wave var integrēt "Smart Home" sistēmā, kā arī pievienot papildu elementus, piemēram, lietus un / vai vēja sensoru. Spēcīga vēja vai lietus gadījumā Z-Wave sistēma automātiski aizvērs visus tai piesaistītos logus.